ART / Etchings etc / Colour etching 8639674
*
nr 863 9674
COLOUR ETCHING
unidentified artist, två kvinnor, 55/350, signed,
oidentifierad konstnär, två kvinnor, 55/350, signerad, motivet: 35x48
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday December 2 2013
at 19:48:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/12 17:59:05
1
150 kr
2/12 19:43:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik två kvinnor
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:56
*
COLOUR ETCHING
nr 863 9674
COLOUR ETCHING
unidentified artist, två kvinnor, 55/350, signed,
oidentifierad konstnär, två kvinnor, 55/350, signerad, motivet: 35x48
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday December 2 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/12 17:59:05 | 1 | 150 kr |
2/12 19:43:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik två kvinnor
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:56